Chybí jim ztracená vitalita po poškození škůdci a chorobami? (Rajčata a papriky)

Ať už jsou vaše rajčata nebo papriky poškozeny škůdci, chorobami nebo nepříznivým počasím, existuje několik kroků, které můžete podniknout, abyste je zachránili a znovu dodali ztracenou VITALITU. Péče o poškozené sazenice nemusí být vždy náročná, a s trochou trpělivosti a úsilí můžete dosáhnout pozoruhodných výsledků.

Pojďme si je proto v rychlosti shrnout:

Krok 1: Posouzení poškození

Než začnete s jakýmkoli ošetřením, je důležité prozkoumat rozsah poškození vašich rostlin. Podívejte se na listy a stonky, abyste uměli identifikovat příznaky škůdců, , nebo příznaky nemocí, jako je například hniloba nebo plíseň.

Krok 2: Zásah proti škůdcům a chorobám

Pokud jsou vaše sazenice napadeny savými škůdci, doporučujeme zvážit použití prostředků na přírodní bázi. Mezi ty oblíbené a spotřebiteli ověřené můžeme jistě zařadit NATURA Rock Effect NEW, který díky přírodnímu složení nemá žádný negativní vliv na ošetřované rostliny. Naopak, i po jeho použití můžete kdykoli plody ošetřené rostliny vzít ze své zahrady, jednoduše opláchnout a pochutnat si na nich.

Hlavně během delšího vlhkého období může rostliny napadat plíseň. Proto je dobré se na ni připravit i preventivně. Právě k tomu lze využít další přírodní a osvědčený produkt NATURA Bylinková směs na plísně. Díky svému složení totiž dokáže zvýšit odolnost a obranyschopnost rostlin vůči houbovým chorobám.

Odstranění zasažených částí: Pokud jsou některé části sazenic vážně postiženy, bude nezbytné je odstranit, aby se zabránilo šíření choroby nebo škůdců na zbytek rostliny

Krok 3: Probiotika pro rostliny nastartují ztracenou VITALITU

Důležitým krokem při péči o poškozené rostliny je zajistit jim přiměřenou dávku živin a energie. Pro jejich správné nastartování a opětovné vytvoření ideálního prostředí k pěstování doporučujeme využít ověřený VITALITY KOMPLEX Rajče a paprika, ten slouží pro rostliny jako probiotikum. Díky výluhu z vermikompostu dosáhnete opravdu neuvěřitelného výsledku, který jistě okouzlí nejen vás. Při pravidelném používání dokonce zjistíte, že si vaše rostliny udržují fantastickou vitalitu po celou sezónu, což se odrazí i na jejich bohaté násadě plodů. (doporučujeme střídat VITALITY KOMPLEX a hnojivo KRISTALON Zdravé rajče a paprika)

VITALITY KOMPLEX, probiotikum pro vaše rostliny…

…aby vám vaše zahrada dělala radost.