Rozvíjej se poupátko

Do zahrady se hodí nespočet odrůd záhonových růží, které dorůstají do výšky až 150 cm. Mohou být mnohokvěté s drobnými květy nebo velkokvěté, s impozantními květy na dlouhých stopkách. Hodí se do předzahrádek, na obrubu cestiček nebo k řezu. Růže kvetou podle odrůdy jednou či dvakrát ročně. Živý plot z růžových keřů tvoří krásnou a přitom neprostupnou hradbu. Krásné jsou i růže popínavé, které postupně vyvazujeme k opoře či pnoucí se po zídkách. Dobře se vyjímají mezi keři; hodí se do velkých kamenných žlabů nebo na svahy, které zpevní.
Na růžích není atraktivní pouze vzhled, ale i jejich opojná vůně. Nejsilněji a nejtypičtěji obvykle voní tmavší, plnokvěté růže. Světlejší, bílé, žluté a oranžové mohou vonět i po ovoci, medu, fialkách…
Růže potřebují dostatek světla nezbytného pro plné rozvinutí, propustnou půdu, protože koření velmi hluboko a dostatek živin pro silné zakořenění.

Abychom udrželi růže v květu co nejdéle, případně podpořili bohatší tvorbu nových poupat, je vhodné dodat k rostlinám pravidelné dávky živin a mikroprvků. Kristalon GOLD je 100 % vodorozpustné hnojivo, které se hodí také k aplikaci na list. A právě tento způsob přihnojování je pro růže v této době nejefektivnější. Přihnojování se provádí ráno nebo v podvečer a k aplikaci stačí použít konvičku s kropítkem. Další důležitým doplňkem právě v kombinaci s hnojivem je Vitality Komplex Univerzal, nazývaný též jako žížalí voda. Prospěšné látky přirozeně obsažené v půdě jsou rostlinami velmi rychle vyčerpány, přičemž „ žížalí voda“je dokáže spolehlivě doplnit. Účinná kombinace hnojiva a žížalí vody je zdrojem všech prospěšných látek pro nádherně kvetoucí keře růží, které nás okouzlí jak záplavou květy, tak omamnou vůní.